Ting. De liftdeur schuift open. Op de twaalfde verdieping ontmoeten we Sjoerd Onderwater. De technisch manager vervult ook de rol van omgevingsmanager en is daarmee het aanspreekpunt voor omwonenden. “We lopen op schema. Corona heeft gelukkig nauwelijks invloed op onze planning. Wel krijgen we nu meer belletjes met klachten uit de buurt omdat meer mensen thuiswerken,” zegt Sjoerd.
Kammen
In opdracht van het Rijksvastgoedbedrijf transformeert Heijmans hier het belastingkantoor tot kantoor voor vijf rijksdiensten: de Belastingdienst, Douane, Rijkswaterstaat, Dienst Uitvoering Onderwijs en de Raad voor de Kinderbescherming. Volgens de richtlijnen moeten in nieuwe rijkskantoren meerdere organisaties kunnen huisvesten. Deze nieuwe manier van inrichten zorgt voor een kostenbesparing van de rijkshuisvesting.


Links: In toren C is de sloop volop bezig. Boven: de ingang van het rijksbaliegebied
Het kantoor aan de Laan op Zuid is het eerste in Nederland met een rijksbalie, dat is ondergebracht in een nieuw atrium aan de binnenhof. Voordeel hiervan is dat mensen nu op één locatie bij meerdere diensten terecht kunnen. Richting de stad krijgt het gebouw een levendige plint met vergader- en aanlandvoorzieningen. Na de oplevering verzorgt Heijmans voor anderhalf jaar het onderhoud.
Prachtige vergezichten
Met een kop koffie in onze hand staan we op de twaalfde verdieping. Het uitzicht is geweldig. We zien de Rijnhaven, de Erasmusbrug en de Hef. Sjoerd: “Het is een fantastische plek om te werken. We staan nu in toren twee. In totaal zijn er vier torens, of kammen (A, B, C en D) zoals wij ze noemen. Kantoortoren B is net voor de bouwvak opgeleverd. Door de gebruikers is vervolgens alles ingericht en tegelijkertijd is de derde toren leeggemaakt, zodat wij daar nu kunnen bouwen.”