Skip to content
Zeeheldenbuurt

Zeeheldenbuurt in Schijndel

Klimaatrobuuste Zeeheldenbuurt in Schijndel

De Zeeheldenbuurt in Schijndel wordt klimaatrobuust met gescheiden riolen, wadi’s en groen, zodat de wijk klaar is voor hevige regenbuien.

Thema: Verbinden
14 augustus 2026
Schijndel
Gemeente Schijndel
✓ Krattensysteem: Regenwater infiltreert via kratten en wordt op een natuurlijke plek geloosd. ✓ Wadi’s: Extra opvang en infiltratie van regenwater in de wijk. ✓ Groenere inrichting: Vernieuwing van beplanting en verbetering van parkeervoorzieningen.

Wateroverlast in de wijk tegengaan

De Zeeheldenbuurt in Schijndel kampt al langere tijd met wateroverlast bij hevige regenbuien. Op 5 juni 2022 liep de wijk zelfs grotendeels onder water door een zware bui. Door klimaatverandering, langere droge periodes én intensievere regenbuien, zal dit probleem alleen maar toenemen. Daarom werkt Heijmans aan een klimaatrobuuste inrichting van de wijk.

Wat gaan we doen?

De aanleiding voor het project was de vervanging van de riolering. Tot nu toe voerde één stelsel zowel afvalwater als regenwater af. Bij extreme regenval kon het water niet weg, waardoor straten blank kwamen te staan. De oplossing: één riool wordt opgesplitst in twee stelsels.

Het afkoppelen van het riool gebeurt straat voor straat. Zo maken we het totale systeem robuuster en creëren we meer ruimte in de bestaande riolering.

Zeeheldenbuurt
De werkzaamheden in de Zeeheldenbuurt in Schijndel zijn in volle gang.

Hoe ziet een klimaatrobuuste inrichting eruit?

Er komen twee gescheiden riolen: één voor afvalwater, één voor regenwater. Zo wordt de druk op het riool afgenomen. Daarnaast komen er groene elementen in de wijk zoals wadi's en extra beplanting.

We kiezen bewust voor slimme oplossingen voor het parkeren, zodat de wijk prettig leefbaar blijft.

Samenwerking

Het project is een samenwerking tussen:

Gemeente Meierijstad (opdrachtgever), Heijmans (uitvoering), LOS Stad om Land(ontwerp). Ook Waterschap Aa en Maas is nauw betrokken en volgt de aanpak op de voet.

Meedenken en meedoen
Bewoners zijn vanaf het begin betrokken bij het project. Door participatie zorgen we samen voor een wijk die klaar is voor de toekomst.