Skip to content
013 ECT Rotterdam 2018-cover
Afgerond

Terreinverharding ECT Delta terminal, Rotterdam

Strak fundament

Heijmans heeft voor Hutchison Ports ECT Rotterdam (ECT) het één kilometer lange, 15 hectare grote opslaggebied van de ECT Delta terminal volledig vernieuwd.

Thema: Verbinden
1 maart 2025
Rotterdam
Hutchison Ports ECT Delta terminal Rotterdam

In het kort

Voor de ECT Delta terminal in Rotterdam heeft Heijmans het opslaggebied bij de containerterminal volledig vernieuwd. Over een lengte van één kilometer en een oppervlakte van ruim 15 hectare is de verharding op het terrein aangepast om bestand te zijn tegen steeds intensievere belasting. Tegelijk is de ondergrondse infra aangepakt. Het terrein in gebruik houden en overlast minimaliseren tijdens het project was daarbij cruciaal. Dankzij een strakke choreografie en de inzet van mobiele betoncentrales is de terminal nu weer klaar voor de toekomst.

In gebruik blijven tijdens renovatie

De vorige verharding van klinkers en asfalt bleek onvoldoende bestand tegen de extreme puntbelasting van containerstacks. Ook de ondergrondse kabels en leidingen voor riolering, signalering en communicatie waren toe aan vernieuwing. Een robuuste en toekomstbestendige oplossing was nodig, zonder de dagelijkse operatie van de terminal te verstoren.

Een terrein dat weer jaren vooruit kan

Heijmans heeft het terrein voorzien van dubbellaags beton van 42 centimeter dikte, tot op de millimeter nauwkeurig gelegd en afgewerkt voor optimale stroefheid en afwatering. Tegelijkertijd zijn alle ondergrondse voorzieningen vernieuwd, zodat deze weer minstens 50 jaar mee kunnen. Het project werd in drie fases uitgevoerd tussen 2019 en 2021, waarbij de terminal operationeel bleef dankzij strak projectmanagement en nauw overleg met de opdrachtgever. Met de inzet van mobiele betoncentrales op locatie werd 63.000 kuub beton lokaal geproduceerd, wat de productiviteit verhoogde, verkeersbewegingen verminderde en de veiligheid op het terrein vergrootte. Het resultaat is een toekomstbestendig opslaggebied dat intensief containerverkeer probleemloos aankan.

Hier worden 5.000 containers per dag gelost. Dat onderbreken is niet denkbaar!

Lees meer over infrastructuur oplossingen voor bedrijfslocaties en bedrijventerreinen. Van de aanleg van wegen, parkeerterreinen en afwateringssystemen tot bodemdiensten en energie-oplossingen: met onze integrale blik bieden we maatwerk voor iedere situatie.